KOMPAS ArtStudio dzisiaj jest 19 stycznia 2021
Nyatri

Startujemy w Konkursie "Firmowy blog roku 2008"

17 września 2008, Justyna Muszyńska

Konkurs na najlepszy blog roku 2008 został zorganizowany przez blogifirmowe.wordpress.com, a jego celem jest promowanie dobrych blogów firmowych.

Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do konkursu :-) Nasz blog dopiero się rozwija, a już został zauważony przez znawców tematu. Dziękujemy :-)

Dominik Kaznowski, pomysłodawca konkursu, napisał dlaczego polskie firmy rzadko wykorzystują blogi do komunikowania się ze swoim otoczeniem – klientami, partnerami biznesowymi, pracownikami:

Wydaje mi się, że powodem takiego stanu rzeczy jest z jednej strony nieumiejętność (brak doświadczenia) w wykorzystywaniu nowych narzędzi, a z drugiej obawa przed otwartą komunikacją.

Zgadzam się z tą wypowiedzią w 100%. Do tego dochodzi brak doświadczenia w prowadzeniu bloga w obszarze np.: zarządzania komentarzami – brak reakcji na komentarze klientów, usuwanie negatywnych komentarzy.

Blog korporacyjny nie ma szans na przetrwanie, jeżeli nie jest częścią długoterminowej strategii marketingowej firmy oraz nie ma wsparcia ze strony managerów wyższego szczebla. Niestety blogi firmowe traktowane są przez polskie firmy jako ciekawy, ale niekoniecznie potrzebny eksperyment marketingowy.

Może dzięki takim konkursom jak ten, firmy zainteresują się tematem blogów firmowych i  dostrzegą w nich skuteczne narzędzie marketingowe.


1 komentarz »

  1. […] blog został założony na początku czerwca 2008 roku, a we wrześniu zgłoszony do Konkursu “Firmowy blog roku 2008″ i choć nie zwyciężyliśmy w swojej kategorii Blogi Nowe, nasz zapał do prowadzenia bloga nie […]

    Pingback by Najpopularniejsze wpisy w 2008 roku « Wrocławskie Studio Grafiki i Reklamy — 31 grudnia 2008 @ 9:36

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powered by WordPress