KOMPAS ArtStudio dzisiaj jest 4 sierpnia 2020
Nyatri

Reklama prasowa nie odchodzi jeszcze do lamusa

7 marca 2010, Justyna Muszyńska

Choć wiele się aktualnie mówi o upadku prasy, małej skuteczności reklam prasowych i wzroście wydatków na reklamy internetowe, ostatnio mieliśmy przyjemność zaprojektować dwie reklamy prasowe.

Pierwsza z nich to reklama dla firmy TestBenefit, która specjalizuje się w przeprowadzaniu testów i audytów oprogramowania oraz systemów IT. Reklama opublikowana została w magazynie dla ludzi z kręgów IT: dyrektorów managerowów i pracowników działów IT.

Reklama prasowa dla firmy TestBenefit

Drugą reklamę zaprojektowaliśmy dla firmy IMAS International, będącej częścią międzynarodowej sieci instytutów badania rynku i opinii społecznej.

Reklama prasowa dla firmy IMAS International

Reklama prasowa dla firmy IMAS International

Reklamy prasowe, głównie ze względu na wysokie koszty emisji i trudno mierzalną efektywność, nie są już tak często stosowaną formą reklamy.

W samym 2007 roku zaprojektowaliśmy dla naszych klientów ponad 30 reklam prasowych, a teraz  projektujemy od 3 do 10 reklam rocznie. I z pewnością będzie ich coraz mniej, gdyż Internet staje się coraz atrakcyjniejszym medium reklamowym, w którym firmy coraz chętniej lokują swój budżet marketingowy.


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powered by WordPress