KOMPAS ArtStudio dzisiaj jest 20 stycznia 2021
Nyatri

AS Apartments na Facebooku

9 maja 2011, Justyna Muszyńska

Facebook to aktualnie najszybciej rozwijający się internetowy serwis społecznościowy, do którego dołączyło już kilkaset milionów użytkowników z całego świata. Facebook dostępny jest pod adresem www.facebook.com i umożliwia zarejestrowanym użytkownikom dzielić się wiadomościami, zdjęciami, filmami, korzystać z aplikacji, gier, a firmom zakładać strony firmowe (tzw. fanpage) i promować się na Facebooku.

W ciekawy sposób wykorzystuje Facebooka firma AS Apartments, która oferuje apartamenty w centrum Wrocławia.

Fanpage firmy AS Apartments

Firma AS Apartments założyła swój fanpage (www.facebook.com/ASapartments) w styczniu 2011 roku i w ciągu czterech miesięcy udało jej się pozyskać prawie 2000 fanów. Osoby, które dołączają do grona fanów strony AS Apartments otrzymują od firmy kod promocyjny, który upoważnia do rabatu przy rezerwacji noclegów w AS Apartments.

Na swoim fanpage, firma AS Apartments organizuje cyklicznie konkursy, w których można wygrać bezpłatny nocleg w jednym z Apartamentów we Wrocławiu, romantyczną kolację w restauracji lub zniżkę do klubu jazzowego. Aby wygrać nagrodę, fani muszą w wyznaczonym terminie odpowiedzieć na pytanie konkursowe lub napisać krótki tekst na wybrany temat. W jednym z konkursów fani sami mogli wybrać apartament, w którym chcieliby spędzić weekend z przyjaciółmi.

Fanpage firmy AS Apartments to skarbnica wiedzy o najnowszych wydarzeniach we Wrocławiu. Firma publikuje informacje (w języku polskim i angielskim) o planowanych we Wrocławiu imprezach okolicznościowych, spektaklach, wystawach, koncertach i w ten sposób zachęca fanów do odwiedzenia Wrocławia.

Założenie fanpage na Facebooku nic nie kosztuje, ale trzeba mieć czas i pomysł, aby fanpage stale aktualizować i dostarczać fanom wartościowych wpisów. Ważne jest również to, aby angażować fanów w rozwój fanpage, im więcej komentarzy i znaczników „lubię to”, tym większy zasięg ma fanpage i więcej osób zapozna się z ofertą firmy. Dlatego w niektórych konkursach, organizowanych przez AS Apartments, fani sami mogą wybrać zwycięzcę konkursu, ponadto oceniają wygląd Apartamentów, piszą zabawne komentarze i zapraszają znajomych do polubienia strony AS Apartments.


Kategorie: Marketing internetowy

Otagowanie: Tagi:

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz

Powered by WordPress